Esilehele Avalehele            Esilehele   
  ÜLDIST 
    Põhimäärus           
    Kasutamise eeskiri   
    Andmekaitsetingimused   
    Komplekteerimine     
    Maakonna raamatukogud  
    Viidad               
  LUGEJATEENINDUS 
    Kojulaenutus         
    Lugemissaal          
    Muusikarõdu          
    Lasteteenindus         
    Avalik internetipunkt      
    RVL                  
    Perioodika           
    Üritused               
    Näitused               
    Tasulised teenused   
    Elektronkataloog     
Üritused keskraamatukogus
  

Lugejamäng „Mida ajalehed kirjutavad?“ 19.-24. oktoobriini keskraamatukogu lugemissalis. Mängu käigus tuleb lõpetada artiklipealkirjad, mis eeldab väikest otsingut lugemissaalis. Oodatud on mängijad alates 16. eluaastast, vanuse ülempiiri pole.

Lugejamäng „Kui hästi tunned kodukohta Kiidjärvet?“ 1.-31. oktoobrini Kiidjärve raamatukogus. Kasutada saab abivahendeid (raamatud, internet jne).

-Laste joonistuspäev 29. oktoobril kell 17 Himmaste raamatukogus

Raamatukogupäevad „Lõbusalt raamatukogus?“ keskraamatukogu lasteteeninduses 19.-30. oktoobrini.
Jututund 19. oktoobril kell 11-12.
Joonistamispäev
23. oktoobril.
Lauamängupäev 24. oktoobril.
Jutustamispäev 28. oktoobril.
Meisterdamispäev 29. oktoobril.
Loterii-allegri 30. oktoobril.

Ja Külli, las need toimunud üritused seisavad siin, ega neid kohe kustutama ei pea. Raamatukogupäevad toimuvad kuu löpuni ja inimesed oskavad kalendrisse ise ka vaadata.

Raamatuseljaluule 20.-30. oktoobrini Kauksi raamatukogus. Huvilised on oodatud pealkirjadest värsiridu kokku seadma.

Lugejamäng täiskasvanutele „Mida ajalehed kirjutavad?“ 21.-24. oktoobrini keskraamatukogu lugemissaalis. Mängu sisuks on artiklipealkirjade lõpetamine õigete sõnadega ehk väike otsing. Auhinnad! Oodatud on huvilised alates 16. eluaastast.

Lastehommik „Sügisel on soojad jutud“ 22. oktoobril kell 10 Ahja raamatukogus. Kavas on muinasjutuvestmine ja Virumaa rahvamängude mängimine.

Raamatukogupäevade kohvikusari 22.-30. oktoobrini kell 16-20 Vastse-Kuuste raamatukogus.
Ristsõnakohvik 22. oktoobril. Auhinnad!
Raamatukohvik (raamatusoovitused kaaslastele) 23. oktoobril.
Digikohvik 25. oktoobril igas eas huvilistele. Kaasa nutitelefonid, arvutid ja hulgaliselt nippe, mida teistega jagada. Nõu annab Epp Volkov.
Lauamängukohvik 30. oktoobril igas eas huvilistele.

Pidu tublidele suvelugejatele (vähemalt viis templit lugemispasssis) 22. oktoobril kell 14 Vastse-Kuuste raamatukogus.

Raamatuviktoriin „Otsi allikast“ lastele 25. oktoobril kell 15 Peri raamatukogus.

-Laste lugemispäev 24. oktoobril kell 17 Himmaste raamatukogus.

Kohtumine Tiia Toometiga 24. oktoobril kell 19 Vastse-Kuuste raamatukogus täiskasvanutele. Toetab Eesti Kultuurkapitali Põlvamaa ekspertgrupp.

Raamatuvahetuspäev 25. oktoobril Kauksi raamatukogus. Võimalus ära anda raamatud, mida enam ei vajata, ja valida asemele huvipakkuvaid.

Kirjanduskohvik „Anna Haava 155“ 27. oktoobril kell 14-16 Kiidjärve raamatukogus. Oodatud on poetessi luuletuste ettekanded (kaks luuletust vabal valikul). Lugemissoovist teatada 23. oktoobriks kiidjarve@raamat.polva.ee või 523 8882. Kohvikus kuulatakse ka laule Anna Haava sõnadele ja lauldakse ühiselt.

Anti Saare kohtumine algklassiõpilastega 29. oktoobril kell 11 Vastse-Kuuste raamatukogus.

Eesti parimad harrastusetlejad 29. oktoobril kell 18 keskraamatukogu saalis. Ere Raag (Võrumaa), Külli Volmer (Põlvamaa) ja Romet Koser (Viljandimaa) on võitnud auhinnalisi kohti üleriigilisel Koidula etluskonkursil täiskasvanutele Pärnus. Kuulata saab luuletusi eesti ja võru keeles ja arutelu, miks on tore ka täiskavanuna luulet lugeda ja etluskonkurssidel osaleda.Kirjandustuur „Sõnaränd“ Põlvamaal 5. novembril. Lugejatega kohtuvad kell 11 keskraamatukogus ja kell 13.15 Räpina raamatukogus Veronika Kivisilla, Aija Sakova, Kalju Kruusa ja norralane Øyvind Rangøy, kes oskab väga hästi eesti keelt. Tuuri peakorraldaja on Eesti Kirjanike Liit, toetab Eesti Kultuurkapital.

Isadepäeva kingituste valmistamine 5. novembril kell 16 Himmaste raamatukogus. Juhendaja Lea Saan.

Tegevustuba lastele „Mardil molu mehine“ 5. novembril kell 15 Peri raamatukogus. Võimalusel võtta kaasa väiksem tumedamat värvi vana T-särk.

Võru keele nädala ettelugemispäev „Kullõ, ma loe sullõ!” („Kuula, ma loen sulle!“) 6. novembril kell 11 keskraamatukogu saalis. Osalema on palutud 2.–7. klassi õpilased. Väga oodatud on ka publik. Konkursi peakorraldaja on Võru Instituut, lähem info Kaile Kabun (kaile.kabun@wi.ee, 525 3215).

Lugemistund lastele 6. ja 20. novembril kell 16 Vastse-Kuuste raamatukogus.

Ettelugemispäev „Kõik loevad Pipit“ 11. novembril keskraamatukogu lasteteeninduses Põhjamaade raamatukogunädala „Pidu Põhjalas“ raames.

Lastehommik „Just nii jutud“ 11. novembril kell 10 Ahja Tuglase muuseumis. Oodatud on kõik väikesed sõbrad, kellele meeldivad luulevormis lood, käpiknukuteater ja üllatused.

Võru Instituudi uute raamatute esitlus 14. novembril kell 17.30 keskraamatukogu lugemissaalis. Juttu tuleb Jaan Kaplinski raamatust „Latsepõlve suve“ ja „Võru-eesti eksitussõnastikust“, mis koondab võru ja eesti keeles olevaid sarnase kuju, aga erineva tähendusega sõnu. Kõnelevad Triinu Laan ja Urmas Kalla.

  
  © 2019 Põlva Keskraamatukogu