Esilehele Avalehele            Esilehele   
  ÜLDIST 
    Põhimäärus           
    Kasutamise eeskiri   
    Andmekaitsetingimused   
    Komplekteerimine     
    Maakonna raamatukogud  
    Viidad               
  LUGEJATEENINDUS 
    Kojulaenutus         
    Lugemissaal          
    Muusikarõdu          
    Lasteteenindus         
    Raamatukapp         
    Avalik internetipunkt      
    RVL                  
    Üritused               
    Näitused               
    Tasulised teenused   
    Elektronkataloog     
Teadete arhiiv
   2014 
  
Eesti Kunstiakadeemia üliõpilase Yyhely Hälvini graafikanäitus "Tuuleveskitüdrukud" 20. jaanuarist 1. märtsini lugemissaalis. Noor autor on Põlva Kunstikooli vilistlane.
Näitus "Õrn ajaproov" 19. veebruarist 15. märtsini näitusevitriinis. Vanad klaasnõud ja -vaasid erakogust, temaatilised raamatud.
Lii Jürgensoni maalinäitus "Meenutamaks talve" 3. märtsist 8. aprillini lugemissaalis.
Kirjanduslik otsimismäng "Kriminaalsed päevad raamatukogus" põhikooliõpilastele lasteosakonnas 10.-21. märtsini. Päevas saab vastata ühele täringuga veeretatud küsimusele, mängu jooksul kokku kümnele küsimusele. Abiks on raamatunäitus "Sõrmejäljed ja DNA".
Tulemused. Kõige nutikam lahendaja: Robin Heinsoo (Põlva Ühisgümnaasium). Nutikad lahendajad: Marken Helena Härmits, Carlos Oras, Kristin Semm (kõik Mammaste Lasteaed ja Kool), Katarina Puik (Põlva Keskkool), Laura-Liis Kütt, Kelli Nurm, Elon Holger Vaab (Põlva Ühisgümnaasium). Palju õnne tublimatele, suur tänu kõigile kirjandusmängust osavõtjatale!
Kohtumine kirjanik Valdur Mikitaga 19. märtsil kell 18 raamatukogu saalis. Ühtlasi kuulutatakse välja Uma Pido sõnumitalgute tulemused.
Sirje Holsteini portselanimaali näitus "Kevadmeeleolus" 12. märtsist 22. aprillini teenindusosakonna esimesel korrusel.
Eesti Maanteemuuseumi näitus „Teekond sõnades“ 17. märtsist 14. aprillini näitusevitriinis. Näitus põhineb erinevatest reisikirjadest välja toodud huvitavatel kirjeldustel Eestimaa elust-olust, esitatud on ka eestlaste tähelepanekuid teiste maade kohta. Lisaks valik reisikirju läbi aegade Põlva Keskraamatukogult.
Põlva Päevakeskuse kunstiringi näitus "Õnnitluskaardid ja kinkepakendid" 14. aprillist 10. maini näitusevitriinis. Juhendaja Milvi Vellner.
Raamatunäitus "Kevadel "Kevadest"" 1.–30. aprillini lasteosakonnas. Oskar Lutsu igihalja raamatu erinevad trükid, pildimaterjal kodu-uurija Harri Randma raamatukogule annetatud kogust.
Põlva Ühisgümnaasiumi õpilastööde näitus "Tiiä', et hõpõpreesel ja sõlgõl om ravitoimõ'" 11. aprillist 30. maini lugemissaalis. Kuhiksõled 7. klassi ja rahvuslikud triibud 5. klassi õpilastelt, vastavalt hariliku pliiatsi ja õlipastelli tehnikas. Juhendaja Anneli Kaasik.
Asjalike mõtete jututuba teleajakirjaniku, külaelu edendaja, moto- ja rännumehe Tanel Talve eestvedamisel 13. mail kell 18 raamatukogu saalis. Kavas on ka mõned pildilised vahepalad. Tasuta.
Näitus "Eesti kaunimad raamatud 2013" 12.–31. maini näitusevitriinis. Väljas on ka Põlva Keskraamatukogu enimloetud raamatud 2013. aastal.
Kadri Paasi ja Katariina Krjutškova raamatu "Andrus Ansip – halva iseloomuga tark poiss“ tutvustus raamatukogu saalis 20. mail kell 17.30. Raamatu eessõna autor Hardo Aasmäe kõneleb ka olulistel päevateemadel. Tasuta.
Põlva Ühisgümnaasiumi ja Mammaste Lasteaia ja Kooli käsitöönäitus "Õpilaste tööd ja tegemised. Volüüm 7" 15. maist 4. juunini lugemissaalis. Juhendaja Voldemar Ansi.
Põlvamaa lasteaedade 2-3aastaste laste tööd "Mina ise tegin" 27. maist 1. juulini teenindusosakonna esimesel korrusel ja lasteosakonnas.
Skulptorite Ilme ja Riho Kulla pisiplastika näitus 5. juunist 1. augustini näitusevitriinis.
Margret Paide maalinäitus "Kui vaikust ei leia" 5. juunist 1. augustini lugemissaalis.
Tartu Lastekunstikooli õpilase Loona Metsa joonistused 14. juulist 25. augustini lasteosakonnas.
Tartu loodusfotograafi Jaanus Järva näitus "Puhas loodus" 5. augustist 6. septembrini lugemissaalis.
Veriora fotograafi Ain Piiri näitus "Päevaliblikad. Pildistatud Põlvamaal" 4. augustist 19. septembrini näitusevitriinis.
Võõpsulase Rein Munski ristpistetehnikas pildid lugemissaalis 10. septembrist 11. oktoobrini.
Raamatu- ja plakatinäitus "Eesti mehe võitlus mitmel rindel" 23. septembrist 15. oktoobrini näitusevitriinis. Raamatud Eesti Leegionist, soomepoistest ja Eesti Laskurkorpusest. Plakatid Madis Järvpõllu kogust.
8. oktoobril toimus keskraamatukogus ülevabariigilise 4. klasside ettelugemisvõistluse "Sport ja liikumine lasteraamatutes" Põlvamaa eelvoor. Võistluse võitis Evelin Oraka (Krootuse Põhikool, juhendaja Mai Arujõe). Teiseks tulid Getter Miida Kask (Kanepi Gümnaasium, juhendaja Tähte Tagel) ja Eeva Peršin (Põlva Põhikool, juhendaja Hele Aia). Kolmanda koha saavutas Maara Parhomenko (Mammaste Lasteaed ja Kool, juhendaja Anar Anijalg). Eelvooru läbiviimist toetas Eesti Kultuurkapitali Põlvamaa ekspertgrupp. Suur tänu kõigile osalejatele ja nende juhendajatele! Võistluse lõppvoor, kus Põlvamaad esindab Evelin Oraka, peetakse 18. oktoobril Tallinnas Eesti Lastekirjanduse Keskuses.
Anne Prangeli maalitud trummide näituse MATT avamine 14. oktoobril kell 18 lugemissaalis. Huvilised on palutud. Tasuta.
Haapsalu kooliuurija ja kirjamees Endel-Haljand Susi tutvustab oma raamatut „Vana-Otepää - seitsme professori noorpõlvemaa“ 15. oktoobril kell 12 lugemissaalis. Kõik huvilised on oodatud. Tasuta.
20.-30. oktoober on keskraamatukogus viivisevaba.
29. oktoobril kell 17.30 tutvustab Evar Saar lugemissaalis oma luulekogu "Kõnõla mõtsan mädänü puuga."
Mudilaste jututund 25. oktoobril kell 11 lasteosakonnas.
Anne Prangeli maalitud trummide näitus MATT 13. oktoobrist 8. novembrini lugemissaalis. Trummide autor Matthew Matt. Juures šamanismiteemaline raamatunäitus.
Alates 20. oktoobrist saab keskraamatukogus kahe nädala jooksul Eesti Ekspressi, Eesti Päevalehe ja Maalehe veebikeskkonnas lugeda kõiki tasulisi artikleid täismahus.
Raamatukogupäevade loterii-allegri 23. ja 24. oktoobril lasteosakonnas. Teemadeks raamat ja raamatukogu.
Põlvamaa IX maaraamatukoguhoidja päev 22. oktoobril Kanepis vallas sealsete raamatukogude (Erastvere, Kanepi, Põlgaste) ja Põlva Keskraamatukogu koostöös. Raamatukoguhoidjad tutvusid raamatukogudega Erastveres (koos külakeskusega) ja Põlgastes. Koosviibimisel Põlgastes tervitasid osalejaid maavanem Ulla Preeden ja Kanepi vallavalitsuse kultuuri- ja spordinõunik Kristel Kuslap. Esinesid Põlgaste lasteaialapsed ja memmede tantsurühm Kullerkupp. Kanepi harrastusnäitlejad etendasid Mart Kivastiku "Raamatukogufantoomi", lavastaja Tuulike Mölder. Eesti Rahvaluule Arhiivi teadur Janika Oras kutsus raamatukoguhoidjad regilaulumaailma. Tunnustati ülevabariigiliste konkursside Põlvamaa nominente, kelleks on Võõpsu Raamatukogu juhataja Lea Saaremäe (konkurss Aasta maaraamatukoguhoidja), Räpina Raamatukogu lasteosakonna vanemraamatukoguhoidja Maire Jõks (Aasta lasteraamatukoguhoidja) ja Põlva Põhikooli raamatukogu juhataja Nijole Vananurm (Aasta kooliraamatukoguhoidja). Kõik nominendid pälvisid maavanema tänukaardi. Maaraamatukoguhoidja päeva läbiviimist toetasid Kanepi valla raamatukogud ja Eesti Kultuurkapitali Põlvamaa ekspertgrupp.
Raamatukogupäevade loterii-allegri 23.-28. oktoobril lasteosakonnas. Teemadeks raamat ja raamatukogu.
Infootsingu koolitused 23.-24. ja 27.-30. oktoobril kell 12-16 raamatukogu avalikus internetipunktis. Raamatukoguhoidja Iisi Puusepp tutvustab elektronkatalooge ESTER ja URRAM ning andmebaasi ISE. Leppige kokku teile koolituseks sobiva kuupäeva, alguskellaaja ja kestuse osas, helistades tel 799 4231 või kirjutades iisi@raamat.polva.ee. Võimalikud on nii individuaalsed kui ka rühmakoolitused (kuni neli inimest).
Liikumisaastale pühendatud näitus "... ma muudan oma kõnnakut ja dressid ostan selga. (Contra)" 20. oktoobrist 7. novembrini näitusevitriinis. Teemakohased raamatud ja Põlva kunstniku Mart Vesteri karikatuurid
Kirjandustuur "Eesti kirjanikud Eesti raamatukogudes" 4. novembril kell 10.50 Põlva Keskraamatukogu lugemissaalis ja kell 13.50 Räpina Raamatukogus. Külas on kirjanikud-tõlkijad Kai Aareleid, Triinu Tamm, Jan Kaus ja Indrek Koff ning kirjandusloolane Maire Liivamets. Tuuri peakorraldajad on Eesti Rahvusraamatukogu ja Eesti Kirjanike Liit. Kohtumised on osalejatele tasuta, toetab Eesti Kultuurkapital.
Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse näitus "Artur Adson ja tema joonistused" 10. novembrist 10. detsembrini näitusevitriinis. 1958. aastal kinkis Artur Adson oma abikaasale Marie Underile 75. sünnipäeva puhul joonistusploki, milles kujutas poetessile olulisi paiku Eestis ja Rootsis. Joonistusplokk on hoiul Eesti Kirjandusmuuseumis, näitusel on originaalsuuruses koopiad. Näituse koostas Õnne Kepp, kujundas Maarja Undusk. Lisaks piltidele valik Artur Adsoni raamatuid keskraamatukogust.
Fotoväljapanek Eesti-Vene Kultuuride Ühingult 6.-20. novembrini teenindusosakonna esimesel korrusel.
Raamatuväljapanek käsitöökirjandusest "Kaunid ehted – usu endasse ning asu loomise teele" 13. novembrist 4. detsembrini lugemissaalis.
Vahur Kersna tutvustab oma uut raamatut "Ei jäta elamata" 25. novembril kell 17 lugemissaalis. Kohal on ka Liina Kersna, kellega kahasse raamat sündis.
Priit Sibula (Veriora vald) fotonäitus "Motovarjuga Põlvamaad avastamas" 25. novembrist 25. jaanuarini teenindusosakonna alumisel korrusel ja lugemissaalis.
Näitus "Jõulud tasa, jõulud tasa härmas maale jõuavad" 4.-30. detsembrini lugemissaalis. Raamatud (luuletused, naljad, jõulukaunistused, retseptid) ja CD-d.
Jõulukaartide näitus "Isetehtud kaartides on hing" 4. detsembrist 6. jaanuarini lasteosakonnas.
Jõuluteemaline loterii-allegrii 8.-12. detsembrini lasteosakonnas.
Eesti Rahva Muuseumi näitus "Meie jõulud" 12. detsembrist 15. jaanuarini näitusevitriinis. Väljas on jõuludega seotud esemed. Näituse koostasid Ülle Jäe ja Tiit Sibul, kujundas Jane Liiv. Näitust on täiendatud keskraamatukogu ja erakogude põhjal.
  
  © 2020 Põlva Keskraamatukogu