Esilehele Avalehele            Esilehele   
  ÜLDIST 
    Põhimäärus           
    Kasutamise eeskiri   
    Andmekaitsetingimused   
    Komplekteerimine     
    Maakonna raamatukogud  
    Viidad               
  LUGEJATEENINDUS 
    Kojulaenutus         
    Lugemissaal          
    Muusikarõdu          
    Lasteteenindus         
    Raamatukapp         
    Avalik internetipunkt      
    RVL                  
    Üritused               
    Näitused               
    Tasulised teenused   
    Elektronkataloog     
Teadete arhiiv
   2015 
  
Muusika-aastale, Põlva lõõtsapealinnaks ja Obinitsa soome-ugri kultuuripealinnaks kuulutamisele pühendatud näitus "Pillimehe leib" 16. jaanuarist 15. veebruarini keskraamatukogu näitusevitriinis. Teemakohased raamatud ja helikandjad.
Kristi Tuhkru-Tamme illustratsioonid Grethe Rõõmu raamatutele 23. jaanuarist 23. veebruarini Peri raamatukogus.
Põlva kunstniku Väino Kõrtsi näitus "Portreed" 27. jaanuarist 10. märtsini keskraamatukogu lugemissaalis.
Ajaloolane Kersti Taal kõneleb teemal "Esimese maailmasõja algus ja kajastus Võrumaal" 11. veebruaril algusega 10.45 keskraamatukogu saalis. Tasuta.
Kohtumine kirjaniku ja ajakirjaniku Sulev Olliga 27. veebruaril kell 17 Himmaste raamatukogus. Oodatud on nii suured kui väikesed huvilised.
Näitus "Eesti kauneimad raamatud ja lasteraamatud 2014" 18. veebruarist 14. märtsini keskraamatukogu näitusevitriinis.
Jutuvestja Piret Kukk vestab lugusid kevadest 17. märtsil kell 15.30 Peri raamatukogus. Üheskoos meisterdatakse ka origamitehnikas lilli. Oodatud on väikesed ja suured huvilised.
Põlvalase Jüri Variku loodusfotonäitus "Kauneid paiku Põlvamaalt" 14. märtsist 9. maini keskraamatukogu lugemissaalis.
Muusika-aastale pühendatud näitus "Lootuselaul. Popmuusika oluline roll Eestis 1980ndate lõpul alanud protestiliikumises" 18. märtsist 11. aprillini keskraamatukogu näitusevitriinis. Raamatud, heliplaadid ja CD-d keskraamatukogust.
Jaan Vahtra maalilaagris valminud monotüüpiad 1. veebruarist 30. aprillini Vanaküla raamatukogus. Juhendaja maalikunstnik Marju Bormeister. Laagri korraldasid 2014. aasta oktoobris Puustaoru talu ja Vanaküla külakeskus.
Andrus Kivirähu raamatu "Karneval ja kartulisalat" ühislugemine ja arutelu 2. aprillil kell 15.30 Peri raamatukogus.
Väärikate pärastlõuna koos lõõtsamees Henrik Hinrikusega 17. aprillil kell 17 Himmaste raamatukogus.
Suguvõsauurimise infotund 22. aprillil kell 18 keskraamatukogus. Näpunäiteid jagavad Maimu Hinn ja Kaire Koch Eesti Genealoogia Seltsi Võrumaa osakonnast. Pühendatud seltsi taasasutamise 25. aastapäevale.
Jaanus Järva fotonäitus „Puhas loodus“ 25. märtsist 25. aprillini Peri raamatukogus.
Keskraamatukogus peeti 25. märtsil üle-eestilise 3.-4. klasside kirjandusmängu Põlvamaa eelvoor, mille korraldas raamatukogu lasteosakond. Seekordne mäng on pühendatud laste krimikirjandusele. Osales 10 kolmeliikmelist võistkonda. Esikoha võitis Mammaste Lasteaia ja Kooli võistkond koosseisus Karoliina Kannik, Maara Parhomenko ja Osvald Nigola. Juhendajad Anar Anijalg ja Maarika Asi-Lang. Teiseks tulid Kauksi Põhikooli õpilased Joonas Soovares, Paul Sonberg ja Kreteli Sibul. Juhendaja Elina Tsäko. Kolmanda koha saavutanud Põlva Ühisgümnaasiumi esindusse kuulusid Karoliina Kets, Mona Käärik ja Indrek Nemvalts. Juhendajad Kersti Kõiv, Riina Lond ja Katrin Veskioja. Kirjandusmängu finaal toimub 11. aprillil Eesti Rahvusraamatukogus Tallinna raamatumessi raames. Põlvamaad esindab Mammaste Lasteaia ja Kooli võistkond, kellele soovime edu! Põlvamaalaste osavõttu finaalist toetab Põlvamaa Omavalitsuste Liit.
1. aprillil saab keskraamatukogu lasteosakond 60-aastaseks. Sel puhul toimub 1. ja 2. aprillil loterii-allgeri, mis on pühendatud ka rahvusvahelisele lasteraamatupäevale. NB! 1. ja 2. aprill on lasteosakonnas viivisevabad!
Piret Kukk õpetab torbiknukkude valmistamist 8. aprillil kell 15.30 Peri raamatukogus.
Lasteüritus "Kevadpühad värviliseks" 2. aprillil kell 16 Himmaste raamatukogus. Kavas meisterdamine ja joonistamine.
Jüri Varik vestab matkamuljeid Kuriilidelt, Putoranast, Põhja-Norrast, Alpidest ja mujaltki 10. aprillil kell 18 keskraamatukogu saalis.
Rahvahääletuse "Põlva valla vaatamisväärsuste TOP 10" ankeet on leitav Põlva valla kodulehel ja raamatukogudes.
Raamatunäitus "Roheline olla on moes" 15. aprillist 10. maini keskraamatukogu näitusevitriinis.
Jaanus Järva fotonäitus „Puhas loodus“ 27. aprillist 31. maini Taevaskoja raamatukogus.
MS

Tartu kirjandusfestivali Prima Vista partnerlinna päev Põlvas 8. ja 9. mail. Kahe päeva jooksul jätkub tegevust nii Põlva Keskraamatukogus, Põlva Kultuuri- ja Huvikeskuses kui ka vabas õhus. Lugejate ette astuvad Juhani Püttsepp, Valdur Mikita ja Leedu kirjanik, ajakirjanik, näitleja ja telestsenarist Alvydas Šlepikas, kelle raamat „Minu nimi on Marytė“ ilmub Tiina Katteli eestindatuna festivalipäevil. Kontserdi annavad Maarja Pärtna ja Riho Kall, Aapo Ilves, Jan Rahman ja Marju Varblane. Oma luulet loeb Anne Prangel. Lastele toimub orienteerumismäng ja Jakob Hurda pargi tiigil saab näha häppeningi. Keskraamatukogu fuajees on raamatumüük. Sissepääs üritustele on tasuta.
Korraldajad: MTÜ Kirjandusfestival Prima Vista, Põlva Kunstikool, Põlva Keskraamatukogu ja Põlva Kultuuri- ja Huvikeskus. Toetajad: Põlva Vallavalitsus ja Eesti Kultuurkapitali Põlvama ekspertgrupp.

Orienteerumismäng õpilastele Põlva kultuuriloolistes ja looduskaunites paikades 8. mail. Start keskraamatukogu lasteosakonnas on avatud kell 12.30-15. Osalejad saavad legendi kontrollpunktide kohta, mis tuleb üles leida ja vastata ka nendega seotud küsimustele. Osaleda võib üksinda või kahekaupa. Parematele auhinnad!
Kirjastuste Atlex ja Petrone Print raamatumüük keskraamatukogu fuajees 9. mail kell 10-15.
Eduard Vilde 150. sünniaastapäevale pühendatud Vilde-väljapanek 1. aprillist 30. juunini keskraamatukogu teenindusosakonns (internetitoas). Tähelepanu! Väljapaneku juurde kuulub ka väike Vilde-võistlus, millest on palutud osa võtma huvilised alates gümnaasiumiastmest, vanuse ülempiiri pole. Eduard Vilde teoste pealkirjade põhjal koostatud humoorikatest lausetest tuleb omakorda pealkirjad üles leida ja vastuslehele kirja panna. (Vastuslehe saab väljapaneku juurest ja see tuleb panna sealsamas asuvase kinnisesse karpi.) Ülesanne on õigupoolest lihtne, kuid veidi nuputamist ja vajadusel raamatute või interneti lehitsemist võib siiski tarvis minna. Raamatud on riiulil käeulatuses. Vastata saab 20. juunini. Osalege julgesti! Parematele väikesed auhinnad.
8. mail peeti kirjandusfestivali Prima Vista raames orienteerumismäng, mille korraldas keskraamatukogu lasteosakond. Võistlejatel tuli läbida kaheksa kontrollpunkti ja seal ka küsimustele vastata. Kontrollpunktid olid Maarja kiriku ja Jakob Hurda ausamba juures, järve ääres ja mujal. Osavõtjad hindasid mängu väga toredaks. Toetas Eesti Kultuurkapitali Põlvamaa ekspertgrupp. Tublimad.
Individuaalvõistlejad:
I koht Aadi Parhomenko (Mammaste Lasteaed ja Kool, 5.a kl),
II koht Katarina Puik (Põlva PK, 3.a kl),
III koht August Jakobson (Johannese Kool Rosmal, 2. kl).
Parimad paarisvõistlejad:
Marie Helena Luude ja Anna Maria Rõõmus (Põlva ÜG, 4b kl),
Anete Saar ja Keiju Planken (Põlva ÜG, 6.a ja 6.b kl),
Kevin Tühis ja Randel Matthias Lepp (Põlva ÜG, 4.b kl).
Kiireim võistleja:
Annika Tilga (Johannese Kool Rosmal, 6. kl);
kiireim grupp:
Kevin Pütt, Indrek Nemvalts ja Lex Trevor Parman (Põlva ÜG, 4.b kl);
kiireim perekond:
Illimar ja Olavi Grünvald.
Tublid perekonnad:
Oskar, Assar ja Anu Kolk;
Karl Marten ja Anne Ojaste.
Marie Helena Luude ja Anna Maria Rõõmus (Põlva ÜG, 4.b kl),
Jan Tammiku maalinäitus "Pildikesi Pääväkestelt" 15. maist 5. juulini keskraamatukogu lugemissaalis.
Eesti seltsiliikumise 150. aastapäevale pühendatud raamatunäitus 15. maist 10. juunini keskraamatukogu näitusevitriinis. Koostöös Tartu Linnaraamatukogu vanema ja väliseesti kirjanduse osakonna ja Ajalooarhiiviga.
Voldemar Ansi ehtenäitus "Diletandi teekond" 25. maist 30. juunini keskraamatukogu lugemissaalis.
Reedel, 29. mail on keskraamatukogu sisetööpäeva tõttu suletud. Tagastatavad teavikud saate panna tagastuskasti (fuajees).
25. maist 31. juulini keskraamatukogus ja haruraamatukogudes viivist ei võeta. Himmaste E,K 11-18, T,N,R 10-17;
Kiuma T,K,N 10-15;
Peri E,K 11-18, T,N,R 10-17;
Taevaskoja E,K,N 10-17, T 10-15;
Vanaküla E,T,K,N,P 11-17.

Fotoväljapanek "Õitsemise aeg" Eesti-Vene Kultuuride Ühingult 9. juunist 9. juulini teenindusosakonna esimesel korrusel. Fotode autor Jevgenia Reimo.
Muudatused teeninduskorralduses. Vastavalt Põlva Keskraamatukogu uuele kasutamise eeskirjale muutub viiviste arvutamise kord. Seni oli viivis kuus senti iga tagastustähtaja ületanud päeva kohta, lastel ja pensionäridel vähem. Nüüd sõltub viivise suurus teavikute arvust ja on kõigil kuus senti teaviku kohta päevas. Näide: kui lugejal on üle tagastustähtaja käes viis raamatut, ei ole viivis enam kuus senti, vaid 30 senti päevas. Viivise arvutamise uus kord hakkab toimima 1. augustist 2015. Seni saab kauaks kättejäänud teavikud tagastada viivist maksmata. Kasutage head võimalust! 1. juunist muutus teavikute reserveerimise aeg. Järjekorra alusel reserveeritud teavikule tuleb järele tulla kolme tööpäeva jooksul. Vastasel korral laenutatakse see järgmisele soovijale. Kasutamise eeskirjaga saab tutvuda samal kodulehel ning keskraamatukogus ja haruraamatukogudes kohapeal.
Laulupeoteemaline näitus "Mitmel häälel kõlab hästi" 10. juunist 5. augustini keskraamatukogu näitusevitriinis. Pühendatud 160 aasta möödumisele esimesest laulupeost Põlvas. Väljas on raamatud, pisitrükised (teatmikud, kavad, kutsed, load), DVD-d,tegelas- ja suveniirmärgid, rosetid jms. Helve Soka erakogu, Põlva Talurahvamuuseumi ja keskraamatukogu fondide põhjal.
Maie Karaski maalid ja Anne Sirgu akvarellid 10. juulist 5. septembrini lugemissaalis.
Maie Karaski õlimaalid ja Anne Sirgu akvarellid 10. juulist 5. septembrini lugemissaalis.
31. juulini keskraamatukogus ja haruraamatukogudes viivist ei võeta.
Fotoväljapanek "Õitsemise aeg" Eesti-Vene Kultuuride Ühingult 9. juunist 10. augustini teenindusosakonna esimesel korrusel. Fotode autor Jevgenia Reimo.
Voldemar Ansi ehtenäitus "Diletandi teekond" lugemissaalis on taas avatud 6. juulist ja jääb avatuks 10. augustini.
Põlva valla arengukava ja eelarvestrateegia projektide avalikud arutelukoosolekud
Peri haruraamatukogus 3. augustil 18.00,
Himmaste haruraamatukogus 5. augustil 17.30,
keskraamatukogu saalis 6. augustil 17.30.
Kõik huvilised on oodatud sõna sekka ütlema!
Kiuma T,K,N 10-15.

Alates 1. augustist 2015 on keskraamatukogus ja haruraamatukogudes vastavalt uuele kasutamise eeskirjale viivis kuus senti teaviku kohta päevas! (Varem kuus senti päeva kohta.) Palun tagastage teavikud õigeaegselt. Vajadusel ja võimalusel (kui teavikutele pole järjekorda) saab tagastustähtaega ka pikendada. 1. juunist muutus teavikute reserveerimise aeg. Järjekorra alusel reserveeritud teavikule tuleb järele tulla kolme tööpäeva jooksul. Vastasel korral laenutatakse see järgmisele soovijale.
Vanaküla E,T,K,N,P 11-17.
Vanaküla raamatukoguhoidja viibib puhkusel. Raamatukogu on avatud 13. augustil ja puhkusejärgselt 16. augustist.
Vanaküla E,T,K,N,P 11-17.
Vanaküla haruraamatukogu on puhkusejärgselt avatud 16. augustist.
Lastekirjandusele pühendatud kommimäng ehk loterii-allegri 24.-26. augustil keskraamatukogu lasteosakonnas.
Näitus "Muusikalised kaasteelised Veljo Tormis ja Arvo Pärt" 18. augustist 18. septembrini vitriinis. Raamatud ja helikandjad keskraamatukogust, fotode ja noodilehtede koopiad Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumist.
Reedel, 28. augustil on keskraamatukogu avatud (sisetööpäeva ei ole).
Kanepi harrastusteatri etendus "Majakavahi tüdrukud" 18. septembril kell 18 Himmaste raamatukogu-külakeskuse saalis. Lavastaja Tuulike Mölder. Pilet täiskasvanutele 3 aurot, lastele 2 eurot.
Põlva Kunstikooli õpilaste suvises maalilaagris Häädemeestel valminud tööd 15. septembrist 15. oktoobrini keskraamatukogu lugemissaalis.
Ilmar Vananurm tutvustab oma uut raamatut "Armastan" keskraamatukogu saalis 7. oktoobril kell 18.
Põlva Kunstikooli õpilaste ja nende juhendaja Merle Põlluveeri puuraamatud 21. septembrist 18. oktoobrini keskraamatukogu näitusevitriinis.
Laste lugemisõhtu Himmaste haruraamatukogus 9. oktoobril kell 17.
Ülevabariigilise 4. klasside ettelugemisvõistluse "Muusika lasteraamatutes" Põlvamaa eelvoor keskraamatukogus 7. oktoobril. Seekordne võistulugemine on pühendatud muusika-aastale. Eelvoorust võttis osa 13 õpilast 11 koolist. Ette loeti katkendeid Markus Saksatamme, Piret Raua, Toivo Tootseni, Ilmar Tomuski jt raamatutest. Eelvooru tase oli ühtlaselt tugev, paremusjärjestus kujunes žürii hinnangul järgmiseks: I koht Kaur Kenk (Mammaste Lasteaed ja Kool, juhendaja Maarja-Liis Valle), II koht Kreteli Sibul (Kauksi Põhikool, Elina Tsäko), III koht Jakob Jass Jäämets (Mikitamäe Põhikool, Eevi Jüriöö) ja Adele Punnek (Räpina Ühisgümnaasium, Maire Jõks). Võistluse finaalis 17. oktoobril Eesti Lastekirjanduse Keskuses esindab Põlvamaad Kaur Kenk. Toetajad: Eesti Kultuurkapitali Põlvamaa ekspertgrupp (eelvooru läbiviimine) ja Põlvamaa Omavalitsuste Liit (eelvooru võitja ja tema juhendaja osalemine finaalis). Suur tänu kõikidele eelvoorus osalenutele ja nende juhendajatele!
Olavi Ruitlane tutvustab oma uut raamatut "Vee peal" 28. oktoobril kell 18 keskraamatukogu saalis.
Õhtu koos lõõtsamehe Toomas Ojasaare ja Himmaste külavanema Andres Vijariga 27. oktoobril kell 17.30 Himmaste raamatukogu-külakeskuse saalis
Laste lugemisõhtu Himmaste raamatukogus 30. oktoobril kell 17.
Meie küla laste joonistuste näitus "Minu lemmikraamatud ja lemmiktegelased" 12.-30. oktoobrini Himmaste raamatukogu-külakeskuse saalis.
Põlva Talurahvamuuseumi rändnäitus "160 aastat laulupidusid Põlvamaal" 16. oktoobrist 1. novembrini keskraamatukogu lugemissaalis.
Mammaste Lasteaia ja Kooli 4.a klassi õpilane Kaur Kenk võitis ülevabariigilise 4. klasside ettelugemisvõistluse "Muusika lasteraamatutes" finaali. Võistlus peeti Tallinnas Eesti Lastekirjanduse Keskuses 17. oktoobril. Osales 17 õpilast üle Eesti, kõik kohalike eelvoorude parimad. Palju õnne Kaurile ja tema õpetajale Maarja-Liis Vallele!
Kauri osavõttu finaalist toetas Põlvamaa Omavalitsuste Liit.
Jututund lastele 20. oktoobril kell 11 keskraamatukogu lasteosakonnas.
Loterii-allegri raamatutest ja raamatukogust 22.-23. oktoobril keskraamatukogu lasteosakonnas.
Mudilaste muinasjututund 24. oktoobril kell 11 keskraamatukogu lasteosakonnas.
Kirjandustuur "Eesti kirjanikud Eesti raamatukogudes" 5. novembril Põlvamaal. Lugejatega kohtuvad luuletaja ja koreograaf Sveta Grigorjeva, tõlkija Ingrid Velbaum-Staub, prosaist ja stsenarist Teet Kallas ja luuletaja Kaur Riismaa. Kohtumised kell 10 keskraamatukogu saalis ja kell 13 Räpina Raamatukogus. Kirjandustuuri korraldavad Eesti Kirjanike Liit ja Eesti Rahvusraamatukogu, toetab Eesti Kultuurkapital.
Näitus "Laulikud läbi aegade" 20. oktoobrist 20. novembrini keskraamatukogu näitusevitriinis. Vanad laulikud, koolilaulikud, lauluraamatud Põlva Talurahvamuuseumist ja keskraamatukogust. Vile-, suu- ja rütmipille talurahvamuuseumist ja Heino Tartese erakogust.
Põlvamaa X maaraamatukoguhoidja päev 21. oktoobril Värska vallas.
Päeva esimesel poolel külastasid raamatukoguhoidjad Saatse raamatukogu ja muuseumi. Seejärel jätkus sündmus Värska kultuurikeskuses. Tervitussõnu laususid maavanem Ulla Preeden, Värska vallavanem Raul Kudre ja ülemsootska Jane Vabarna. Toreda kontserdi andsid Värska muusikakooli õpilased Meeli Härmsoni juhendamisel. Kooli direktor Tiina Kadarpik kõneles muusikaõppimise vajalikkusest ja kooli õppesuundadest Meeles peeti tööjuubilare ja endisi kolleege. Austati tunnustuse aasta maaraamatukoguhoidja 2015 Põlvamaa nominenti, Värska raamatukogu juhatajat Eha Kütti. Seto Instituudi tegevjuht Ahto Raudoja tutvustas instituudi kirjastustegevust. Maaraamatukoguhoidja päev lõppes ühislõunaga sanatooriumis. Maaraamatukoguhoidja päeva korraldas Värska raamatukogu koostöös Värska kultuurikeskuse ja Põlva keskraamatukoguga. Toetasid Värska vallavalitsus ja Eesti Kultuurkapitali Põlvamaa ekspertgrupp.
Hingedeaja mõttehetk "Hingelind" 8. novembril kell 14 Vanaküla raamatukogus. Üllatuskülaline, kohvilaud.
Rändnäitus Eesti Lastekirjanduse Keskuse fotovõistluse „Kuidas õppida vaatama?" parematest töödest 3. novembrist 2. detsembrini keskraamatukogu lugemissaalis. Võistlus oli pühendatud Edgar Valteri 85. sünniaastapäevale. Näitusel on 1.-4. klassi õpilaste loodusfotod.

Näitus "Laulikud läbi aegade" 20. oktoobrist 5. detsembrini keskraamatukogu näitusevitriinis. Vanad laulikud, koolilaulikud, lauluraamatud Põlva Talurahvamuuseumist ja keskraamatukogust. Vile-, suu- ja rütmipille talurahvamuuseumist ja Heino Tartese erakogust.
Põlvamaa lasteaialaste näitus "Loomisrõõm: looduslikest ja taaskasutusmaterjalidest pillid" 1. detsembrist 15. jaanuarini keskraamatukogu lasteosakonnas. Näituse koostasid Mammaste Lasteaia ja Kooli lasteaiaõpetajad Malle Adamson ja Tiina Tomingas.
Laste lugemisõhtud 4. ja 12. detsembril kell 17 Himmaste raamatukogus.
Väärikate õhtu 11. detsembril kell 17 Himmaste raamatukogus. Külas on pillimees Toomas Jalajas.
Raamatunäitus "Eesti luule täna" 13. novembrist 11. detsembrini Peri raamatukogus.
Raamatunäitus "Jõuaks need jõulud juba tulla" 1.-30. detsembrini Himmaste raamatukogus.
Kalligraafilised plakatid kirjakunstnik Villu Tootsi sulest 5. detsembrist 31. jaanuarini keskraaamatukogu lugemissaalis.
Maali- ja luulenäituse "Rahutu lummus" avamine 13. detsembril kell 14 Vanaküla raamatukogus. Autorid Ulla Preeden (maalid) ja Andres Lehestik (luuletused).
Eesti-Vene Kultuuride Ühingu 15. aastapäevale pühendatud väljapanek 7. detsembrist 25. jaanuarini keskraamatukogu teenindusosakonna esimesel korrusel. Koostaja Jevgenia Reimo.
Kalligraafilised plakatid Villu Tootsi kirjakunstnike koolkonna sulest 5. detsembrist 31. jaanuarini keskraaamatukogu lugemissaalis.
Muusika-aasta lõpetamine 28. detsembril kell 14 Peri raamatukogus. Kavas muusikalise muinasjutu "Neli aastaaega" kuulamine.
Muusika-aasta lõpetamine 28. detsembril kell 14 Peri raamatukogus. Kavas muusikalise muinasjutu "Neli heldet haldjat" kuulamine.
Põlva Kunstikooli õpilaste valmistatud vilditud sussid 5. detsembrist 25. jaanuarini keskraamatukogu näitusevitriinis. Näitust on täiendatud Põlva Käsitööklubi liikmete vilditud esemetega. Juures teemakohane kirjandus.
31. detsembril on keskraamatukogu avatud 10-14, haruraamatukogud on suletud.
Maali- ja luulenäitus "Rahutu lummus" 13. detsembrist 15. märtsini Vanaküla raamatukogu-külakeskuses. Autorid Ulla Preeden (maalid) ja Andres Lehestik (luuletused).
Loterii-allegri raamatutest ja jõuludest 21. ja 22. detsembril keskraamatukogu lasteosakonnas. Osa võtma on palutud väikesed ja suured huvilised.
  
  © 2020 Põlva Keskraamatukogu